Köşe Yazıları

Damat Nerede?, Açıklıyorum..

Hemen açıklayayım.. Damat, Avrupa’ya kaçtı ve Fransa’nın Nice kentinde öldü.

“Yüzellilikler” listesinde yer alan Damat, vatana ihanet ile suçlandı ve düşman işbirlikçisi olarak nitelendirildi. Hani bizim şu dış güçler dediğimiz yerler var ya, işte onlarla işbirliği yaptığı için “Yüzellilikler” listesinde yer aldı.

Sarayın kızıyla evlenseniz de vatana ihanet edebiliyorsunuz demek ki!.. İnsanda biraz utanma olur!.. O kadar Sarayın ekmeğini yemişsin, düşmanla birlik olmak nedir?.. Avrupa’ya kaçıp orada ölmek nedir?.. Sık kafana ülkende, en azından toprağımda öldüm dersin..

İnanmayacaksınız ama, parti bile kurmuş ülkesinde. Vatanseverlerin karşısına dikilmek için parti bile kurmuş. “Vatan savunmasını kırmak için, vatan savunmasının karşısında yer almış/alacak” faaliyetlerin içerisine girişmiş.

Paris, Berlin, Petersburg ve Londra gibi şehirlerde görev almış olan bu Damat, imzaladığı uluslararası metinler ile ülkesini resmen satmış!..

Tekrar edeyim, Damat öldü.. Fransa’nın Nice kentinde!..

Sen, Saray’ın Birinci Adamından sonra gelen kişi ol, sonra da vatana ihanet et.. Bir anda ortadan kaybol, Avrupa’ya kaç ve Fransa’da öl. Ne hayat ama!..

Bir gazete Damat için şu sözleri yazmış: “tamamen garpleşmiş (batılılaşmış), fakat milliyet hislerinden tamamen mahrum kozmopolit ruhlu bir adam idi”. Kim bilir, belki de dış güçler ile işbirliği yapıp vatana ihanet etmesinde bu kişiliği ön plana çıkmıştır.

Velhasıl, artık Damat yok!.. Fransa’nın Nice kentinde öldü. 6 Ekim 1923 tarihinde..

6 Ekim 1923 tarihinde ölünce insan, 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin ilanını da ister istemez kaçırıyor..

Sen Sevr’i imzalarsan, bu ülkenin evlatları o paçavrayı çöpe atmasını iyi bilir!..

Şeytanın bol olsun Damat Ferit!..

Hatib Minber

Sitemde yayınlanan içeriklerden ilk siz haberdar olun. Ücretsiz olarak bildirim almak için e-posta adresinizi girin. Aboneliği tamamlamak için lütfen e-postanıza gönderdiğim, iletiyi onaylayın.

Print Friendly, PDF & Email

Bu Yazıya Görüşlerinle Katkıda Bulun!..