Köşe Yazıları

Abdullah Öcalan Yaşıyor!..

Abdullah Öcalan’ı tanımayanınız var mı? Unutmuş olanlara hatırlatalım, kendisi, PKK’nın kurucu lideri. 16 Şubat 1999 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti tarafından yakalanan ve adalet önünde hesap vermiş, vatana ihanet suçuyla idam cezasına çarptırılmış; ancak bu cezası Avrupa Birliği uyum yasaları gerekçe gösterilerek ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrilmiş, dış güçlerce maşa olarak kullanılmış bir katil.

Abdullah Öcalan, şu an İmralı Adasında bulunan İmralı Cezaevinde cezasını çekiyor!. Bu yazının yazıldığı an itibariyle 73 yaşında!.

PKK Terör Örgütü, faaliyetlerine halen devam ediyor ve Abdullah Öcalan’ı hala liderleri olarak görüyorlar. Abdullah Öcalan, terör örgütüne ve takipçilerine avukatları, HDP’li milletvekilleri ve kitapları aracılığıyla ulaşmaya devam ediyor. Abdullah Öcalan’ın yakalandıktan sonra 16 adet kitabı basılmış vaziyette.1

Abdullah Öcalan’ın henüz bir resmi sosyal medya hesabı bulunmuyor!. Kendisi 21 yıl sonra ailesiyle görüşebiliyor.2

Abdullah Öcalan, yargılandıktan sonra yargıya bulaşmaya da devam ediyor. Bir diğer terör örgütü FETÖ tarafından, Türk Subaylarına kumpas içeren Ergenekon ve Balyoz Davalarında, örgütün iki numaralı ismi Şemdin Sakık ile birlikte Abdullah Öcalan’ın tanık olarak görev aldığı iddia ediliyor.3

Google’a “Abdullah Öcalan, silah bırakma çağrısı” yazıldığında Öcalan’ın silah bırakma çağrısı yaptığı/yapabileceği/yapmayı düşündüğü şeklinde haberlerle karşılaşılıyor. Hala bu kadar güçlü!..

Abdullah Öcalan’ın, kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan (ki kendisinin de yukarıda bahsi geçen davalarda gizli tanık olduğu ifade ediliyor) vasıtasıyla İstanbul seçimleriyle ilgili görüşlerini TRT üzerinden kamuoyuna aktardığı hala hafızalarda geçerliliğini koruyor.4

Abdullah Öcalan’a ait “öldü haberleri” sürekli gündemi meşgul etse de yukarıda anlattıklarımız ve anladığımız kadarıyla kendisi “yaşıyor“.

Sorsan da “vatan bölünmüyor, şehitler ölmüyor”. Belki ölmüyor ama kemikleri sızlıyor!..

PKK Terör Örgütü tarafından şehit edilen her ferdin anısına hitaben,

Hatib Minber

Sitemde yayınlanan içeriklerden ilk siz haberdar olun. Ücretsiz olarak bildirim almak için e-posta adresinizi girin. Aboneliği tamamlamak için lütfen e-postanıza gönderdiğim, iletiyi onaylayın.

Print Friendly, PDF & Email

Kaynakça / Dipnotlar

  1. https://tr.wikipedia.org/wiki/Abdullah_%C3%96calan adresinden bu bilgi alınmıştır. “Kitapları” bölümünden alınan bu bilgide tarih belirtilen ve 1999 sonrası olan kitaplar sayılmıştır.
  2. https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-52450099
  3. https://www.cnnturk.com/2012/guncel/11/23/ocalan.ergenekonda.gizli.tanik/685776.0/index.html
  4. https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/trt-teroristbasi-ocalanin-kardesi-ye-cikti-5191770/

Bu Yazıya Görüşlerinle Katkıda Bulun!..